Dinner Tonight
"Dee Randall" > wrote
> "Nancy Young" > wrote
>> Me Too! Loves them waffles. Had them twice this week, normally
>> maybe I get a waffle every few years. I drowned them in butter and
>> syrup, it's really sick, but I do. Swimming.
> We laughed about what our waffles would cost if we ate them out - with
> very good ingredients, plus a recommended (on rfc) $15 for a
> regular-sized bottle of organic syrup - with the below ingredients. Heres
> for 4 waffles -- I ate 1, DH ate 3.
Yum! I printed out this one.
> The usual instructions. We baked at 5 on our Waffle Iron (Belgian).
> Just curious, what do IMOP waffles cost per waffle now-a-days?
IHOP was $6.99, Perkins was maybe $5.80? Around there.
Both big round belgian waffles.
nancy
|